Varil-IBC Yenileme Hattı/Makinaları

VARİL-IBC YENİLEME HATTI/MAKİNALARI

Firmamız uzun yıllar metal ambalaj sektöründe metal varil üreticilerinin makine ve teknik ihtiyaçlarına hizmet vermektedir. Son yıllarda oluşan doğal kaynak tüketimlerinin azaltılması doğrultusunda, yeniden değerlendirme (geri dönüşüm) sektörlerinin kurulum aşamasında proses makine ihtiyaçları doğmuştur.

Geri dönüşüm yapılırken doğal kaynak, enerji tüketimleri ve insan sağlığı kaçınılmaz olarak ön planda tutulması gerekliliği öngörülmüştür.

Elze Makina bu gereksinimler doğrultusunda özellikle Metal Varil,Plastik Varil ve IBC yenileme konularında- proje ve araştırmalar yaparak ilgili firmaların makine ve hatlarının imalatını ve kurulumunu yapmaktadır.

Geri dönüşüm için gerekli ihtiyaçlar uzman kadromuz tarafından işletmelerde yerinde inceleme yapılarak proseslere uygun makineler ve hatlar tasarlanmaktadır. Makine ve Tesisler enerji ve doğal kaynak tüketimi açısından örnek tesis olacak şekilde planlanmaktadır. Proses esnasında çevre ve insan sağlığı ön planda tutulmaktadır.

Prosese özel makine tasarım ve imalatı işletmemiz bünyesinde imal edilmektedir.

Makinelerimizde CE standartlarına uygun malzeme ve ekipmanlar kullanılmaktadır.

Yerli makine kullanımı açısından ülke ekonomisine ve teknolojisine katkılar sağlamayı görevimiz olduğu bilinci ile hareket etmekteyiz.

Geri dönüşümleri yapılacak olan Metal varil, Plastik varil, IBC ürünlerinin geri dönüşüme geldikleri işletmenin şartlarına, içersine konulmuş olan ürün özelliklerine, dönüşüm veya yıkama yapılacak olan işletme yapısına ve yasal şartların uygunluğuna göre proje çalışmaları yapılarak uygun makine ve hatlar tasarlanarak makine imalatı yapılmaktadır.

Yenileme esnasında en az doğal kaynak kullanımı ve enerji maliyetlerinin düşürülmesi öngörülmektedir. Müşteri isteklerine göre manuel, yarı otomatik ve tam otomatik makineler tasarlanmaktadır.

Metal Varil Yenileme Hattı;

 

Müşteri istek ve talepleri doğrultusunda  manuel, yarı otomatik ve tam otomatik makineler tasarlanmaktadır.Başlıca metal varil yenileme makineleri;

 

  • Varil iç yıkama makinesi
  • Varil dış yıkama makinesi
  • Varil kenet düzeltme,kapak kesme,mekanik düzeltme makineleri
  • Sıcak su ısıtma kazanları
  • Vakumla su alma sistemi
  • Varil diş kurutma makinesi
  • Varil boya kabini ve kurutma fırını

 

IBC Yenileme Hattı;

Müşteri istek ve talepleri doğrultusunda  tam otomatik IBC yenileme hattı tasarlanmaktadır Ayrıca tek istasyonlu IBC yıkama makinelerimiz mevcuttur.